Spotkanie autorskie z Panią Alicją Barton

on 11 czerwiec 2018
Odsłony: 889

2018_06_Barton_Alicja_1

Dnia 29 maja 2018 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć panią Alicję Barton. Podczas spotkania pisarka, prezentowała dzieciom swoją twórczość, zachęcała do czytania książek, a także śpiewała z nimi piosenki, których sama jest autorką. Dzieci z zaangażowaniem słuchały wierszy i opowiadań czytanych przez ich autorkę. Między wierszami, piosenkami i opowiadaniami min. o pieskach, kotkach, misiach i wiośnie, autorka przypomniała dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie się i mycie zębów dwa razy dziennie- "Rano dla urody, wieczorem dla zdrowia". Pani Alicja jest niezwykle ciepłą i wzbudzającą sympatię osobą. Podczas spotkania, chętne dzieci wspomogły Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, kupując książeczkę- cegiełkę autorstwa Pani Barton.

Pani Alicja Barton od wielu lat jest wolontariuszką min. we wspomnianym wyżej hospicjum. W ubiegłym roku otrzymała Order Uśmiechu, jest również „Jaśkową Babcią” w Radio Lublin. Charakteryzuje ją niezwykła empatia, otwartość i szacunek do drugiego człowieka, dowodem tego był min. fakt własnoręcznego podpisania każdej zakupionej przez dzieci książeczki. Pisarka zjednała sobie wielu małych sympatyków, czego dowodem były uśmiechy i pożegnalne przytulanie się do niej.

Wyrazem wdzięczności za charytatywną działalność Pani Alicji Barton, był dedykowany autorce, mini koncert na skrzypcach, który wykonała Emilk Grzechuła, uczennica kl. IV „b”.

 

?>