Zawód moją pasją - spotkanie z weterynarzem

on 29 wrzesień 2018
Odsłony: 853

2018_09_weterynarz_72

Dnia 27 września 2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się bardzo interesujące spotkanie. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Joanna Michalską. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw  humanitarnych  w  stosunku do zwierząt.

Dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt  i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie z pupilem musimy  myć ręce. Przedszkolaki  brały aktywny udział w spotkaniu,  szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości   dotyczące  pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia.  Opowiadały o zwierzętach, które mają  w domu, zasypywały panią Weterynarz  różnymi pytaniami. Dzieci podziękowały pani weterynarz kwiatem z krepiny i piosenką.

Pani Joanna Michalska zachęcała do udziału w zbiórce darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. W całej szkole porozwieszane są plakaty dotyczące zbierania koców, ręczników, karmy dla zwierząt, smyczy, poduszek, misek…. dla bezbronnych zwierzaków.

Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może przez to ktoś odkryje w sobie jakieś predyspozycje do bycia weterynarzem. Serdecznie dziękujemy pani  weterynarz za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć. Cieszymy się, że zawód, który wykonuje Pani Joanna jest dla niej pasją.

 

?>