Wycieczka przedszkolaków do Mini Zoo

on 03 październik 2018
Odsłony: 1118

2018_09_mini_zoo_12

We wrześniu grupa przedszkolaków z oddziałów 0a, 0b i 0c pod opieką pani Barbary Mrozik, Anety Dolepskiej-Kurczak, Elżbiety Zwolak oraz pani Magdaleny Pętala wybrała się do Mini Zoo, które znajduje się w Turce – miejscowości położonej nieopodal Lublina, w dolinie rzeki Bystrzycy. Tam, wśród przyrody i w towarzystwie licznych zwierząt dzieci spędziły miło czas.

Po dotarciu na miejsce wszyscy zostaliśmy powitani przez przemiłego pana Gospodarza, który przedstawił nam historię parku a następnie zaprosił na spotkanie z licznymi zwierzątkami znajdującymi się na terenie zoo. Dzieci zobaczyły wiele gatunków zwierząt – tych bardziej i mniej znanych. Niektóre podbiegały do ogrodzenia, by przywitać się z naszymi przedszkolakami, jednocześnie licząc na małe co nieco. Dzieci miały również okazję „przytulić” się do dwustuletnich drzew, czerpiąc od nich radość i  energię do działania. A możliwości do aktywności nie brakowało. Przedszkolaki skorzystały z licznych atrakcji ogrodu. Dużym zainteresowaniem cieszył się park linowy – śmiałków było wielu! Mnóstwa zabawy dostarczyły przejażdżki gokartami, rowerkami i skoki na trampolinie. Był również plac zabaw oraz huśtawki. Dzieci miały możliwość zakupienia pamiątek oraz odpoczynku w urokliwej altanie. Wyjazd zaliczamy do udanych i stwierdzamy, że Mini Zoo jest miejscem, które warto było odwiedzić!

 

?>