Sprawozdanie z zawodów

on 11 grudzień 2018
Odsłony: 466

sport

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kalinówce brali udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu (klasy VI i młodsze oraz klasy VII, ale dzieci urodzone w 2005 roku) oraz Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu (klasy VII Szkoły Podstawowej i starsi oraz III klasa Gimnazjum). Zawody odbyły się dnia 23.11.2018 roku w Bełżycach. Na zawody wyjechało 34 uczniów. Brali oni udział w konkurencjach indywidualnych na dystansach 25 metrów (Igrzyska Dzieci) oraz 50 metrów (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym, a także w sztafecie 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. W Igrzyskach Dzieci rywalizowali uczniowie reprezentujący szkoły z następujących miejscowości: Bełżyce, Piotrków, Jabłonna, Niedrzwica, Niemce, Żabia Wola, Palikije, Krzczonów,  Kalinówka. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rywalizowali uczniowie reprezentujący szkoły z następujących miejscowości: Krzczonów, Bełżyce, Wysokie, Piotrków, Niemce, Palikije, Żabia Wola, Kalinówka.

 

Najlepsze wyniki uzyskali:

  • IGRZYSKA DZIECI:
  • II miejsce Wilkołaska Maria, ur. 2008   kl. Va              – na dystansie 25 m stylem motylkowym,
  • II miejsce Białek Jakub, ur. 2008   kl. Va                    – na dystansie 25 m stylem grzbietowym,
  • III miejsce Mazur Marta, ur. 2007   kl. Va                   – na dystansie 25 m stylem motylkowym,
  • III miejsce Rak Piotr, ur. 2006   kl. VI                         – na dystansie 25 m stylem motylkowym,
  • III miejsce    Kasprzak Szymon, ur. 2006   kl. VII          – na dystansie 25 m stylem grzbietowym,
  • II miejsce sztafeta 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt,
  • II miejsce  sztafeta 6x25 metrów stylem dowolnym chłopców. 

 

Składy sztafet:

- Chmiel Agata   kl. VII,

- Gołębiowska Wiktoria   kl. VI,

- Dudek Julia   kl. Va,

- Kuźnicka Hanna   kl. IVb,

- Czajka Wanda   kl. Vc,

- Kudlak Zuzanna   kl. Va,

- Mazur Marta   kl. Va (rez.),

- Wilkołaska Maria   kl. Va (rez.),

- Liszewska Karolina   kl. Va (rez.),

- Samborska Wiktoria   kl. VI (rez.).

- Kasprzak Szymon   kl. VII,

- Białek Jakub   kl. Va,

- Rak Piotr   kl. VI,

- Rak Adam   kl. IVa,

- Mazur Bartłomiej   kl. VI,

- Snopek Paweł   kl. Vc,

- Brzuch Karol   kl. IVa (rez.).

 

Pozostałe miejsca:

  • IV miejsce    Kuźnicka Hanna, ur. 2008   kl. IVb                       – na dystansie 25 m stylem motylkowym,
  • IV miejsce Mazur Bartłomiej, ur. 2006   kl. VI            – na dystansie 25 m stylem motylkowym,
  • V miejsce Gołębiowska Wiktoria, ur. 2006   kl. VI     – na dystansie 25 m stylem dowolnym,
  • V miejsce Chmiel Agata, ur. 2006   kl. VII                 – na dystansie 25 m stylem grzbietowym,
  • V miejsce Brzuch Karol, ur. 2008   kl. IVa                  – na dystansie 25 m stylem motylkowym,
  • VI miejsce Kudlak Zuzanna, ur. 2007   kl. Va             – na dystansie 25 m stylem grzbietowym,
  • VI miejsce Samborska Wiktoria, ur. 2006   kl. VI        – na dystansie 25 m stylem klasycznym,
  • VI miejsce Rak Adam, ur. 2008   kl. IVa                     – na dystansie 25 m stylem grzbietowym,
  • VIII miejsce Dudek Julia, ur. 2007   kl. Va                     – na dystansie 25 m stylem grzbietowym,
  • VIII miejsce Czajka Wanda, ur. 2007   kl. Vc                 – na dystansie 25 m stylem dowolnym,
  • X miejsce Liszewska Karolina, ur. 2007   kl. Va         – na dystansie 25 m stylem klasycznym,
  • XI miejsce Snopek Paweł, ur. 2007   kl. Vc                 – na dystansie 25 m stylem dowolnym.
  • IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:
  • I miejsce Borkowski Krzysztof, ur. 2004   kl. IIIb G    – na dystansie 50 m stylem dowolnym,
  • I miejsce Staniak Maciej, ur. 2005   kl. VIIIa               – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
  • II miejsce Stec Barbara, ur. 2004   kl. IIIa G                  – na dystansie 50 m stylem klasycznym,
  • II miejsce Szala Oliwia, ur. 2005   kl. VII                      – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
  • II miejsce Podniesiński Piotr, ur. 2005   kl. VIIIb          – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
  • III miejsce Borkowska Aleksandra, ur. 2004 kl. IIIb G  – na dystansie  50 m stylem dowolnym,
  • III miejsce Cholewa Iga, ur. 2005   kl. VII                    – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
  • III miejsce Hargot Błażej, ur. 2004   kl. VIIIa               – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
  • III miejsce Kierepka Bartosz, ur. 2005   kl. VIIIb           – na dystansie 50 m stylem dowolnym,
  • II miejsce sztafeta 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt,
  • II miejsce   sztafeta 6x25 metrów stylem dowolnym chłopców. 


    Składy sztafet:

- Kamińska Marcelina   kl. VII,

- Borkowska Aleksandra   kl. IIIb G,

- Jabłońska Wiktoria   kl. IIIa G,

- Stec Barbara   kl. IIIa G,

- Szala Oliwia   kl. VII,

- Kościk Antonina   kl. VIIIa,

- Liszewska Martyna   kl. VIIIa (rez.),
- Cholewa Iga   kl. VII (rez.).

- Borkowski Krzysztof   kl. IIIb G,

- Staniak Maciej   kl. VIIIa,

- Kierepka Bartosz   kl. VIIIb,

- Podniesiński Piotr   kl. VIIIb,

- Mucha Bartosz   kl. VII,

- Garbacz Filip   kl. VII,

- Hargot Błażej   kl. VIIIa (rez.),

- Kycia Patryk   kl. IIIb G (rez.),
- Szumski Jakub   kl. VII (rez.).


Pozostałe miejsca:

  • IV miejsce Kamińska Marcelina, ur. 2005   kl. VII         – na dystansie 50 m stylem dowolnym,
  • IV miejsce Kościk Antonina, ur. 2004   kl. VIIIa                       – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
  • IV miejsce Liszewska Martyna, ur. 2004   kl. VIIIa       – na dystansie 50 m stylem motylkowym,
  • V miejsce Jabłońska Wiktoria, ur. 2003   kl. IIIa G        – na dystansie 50 m stylem dowolnym,
  • V miejsce Szumski Jakub, ur. 2005   kl. VII                  – na dystansie 50 m stylem klasycznym,
  • VII miejsce Garbacz Filip, ur. 2005 kl. VII                    – na dystansie 50 m stylem klasycznym,
  • VII miejsce Mucha Bartosz, ur. 2005 kl. VII                 – na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
  • VIII miejsce Kycia Patryk, ur. 2003 kl. IIIb G              – na dystansie 50 m stylem klasycznym.

        Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Wiechnik – trener pływania. Opiekunami byli pan A. Staniak i p. A. Kasprzak. 

?>