JASEŁKA w NASZEJ SZKOLE

on 15 styczeń 2019
Odsłony: 557

2018_12_jaselka_29

20 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w atmosferze wieczoru gwiazdy wigilijnej w naszej szkole zostały wystawione Jasełka. W tym roku szkolnym opowieść o Narodzeniu Pana Jezusa przygotowały dzieci z klas młodszych z wsparciem uczniów klas najstarszych. Trzecioklasiści zagrali główne w role. Uczniowie z klas drugich w strojach Aniołów i pasterzy pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Bardzo efektownie zabrzmiały ich dziecięce dialogi chóralne. Nie byłoby takiego efektu, gdyby nie zaangażowanie starszych uczennic z klasy 3 gimnazjum, klas ósmych i dziewczynek z klasy Va. Występy małych aktorów ubogacili nasi instrumentaliści. Na flecie zagrała Patrycja Buczak, na skrzypcach Alicja Kostrubiec i na pianinie Zuzanna Kowalik. Duże wrażenie na widzach zrobiły występy pajączków, które uratowały Świętą Rodzinę, osiołka który z przejęciem prowadził Świętą Rodzinę pośród widowni, a także mocny męski głos zza kurtyny Kuby Szewczaka jako właściciela gospody. Rzymscy legioniści: Igor, Michał, Vincent, Maciej, Bartek, Kuba  wpadający na scenę i dobiegający Antoni zostali obdarowani przez widownię burzą oklasków. Alicja pięknie zaśpiewała „Uciekali, uciekali” z musicalu Metro, a Natalia świąteczną pastorałkę. Sceniczny debiut dzieci z klasy 3 widzowie nagrodzili dużymi brawami. Świętą Rodzinę zagrali Helenka Sawicka i Jakub Kucyk, osiołka - Jakub Żwirski, Anioły – Gabriella Zegzuła, Zuzannna Starkiewicz, Nikola Jabłońska i Karolina Błaziak, Archanioła Gabriela - Kasia Oleksiewicz, Archanioła Michała – Vincent Goluch, górala – Maciej Chyrża, góralkę – Hanna Rychlik, pasterzy – Michał Trumiński, Antoni Zając, Michał Adamczuk, Bartek Miszczuk, Igor Czajka, Bartosz Stopa, Kuba Parol, zwierzątko – Jakub Kochaniec, Trzech Króli – Wojciech Nowosad, Kajetan Czupryn i Dawid Kozak. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tak dużego występu, gdyż na scenie wystąpiło ponad 100 uczniów. Szczególnie cenne dla aktorów i nauczycieli były łzy, które podczas oglądania Jasełek popłynęły z oczu widzów. Nad całością czuwali nauczyciele: wychowawcy klas 2 – Jolata Jabłońska, Agnieszka Tyniec i  Halina Gąszczyk – Zamojska, Dawid Wąsala, który czuwał nad stroną muzyczną Jasełek i przygotował aranżacje instrumentalne kolęd i pastorałek. Za zaangażowanie i wszelką pomoc dziękuje główny scenarzysta i reżyser  Renata Jakóbczak – wychowawca klasy 3.

 

?>