Gminny Konkurs na Najdłuższy Łańcuch Choinkowy

on 21 styczeń 2019
Odsłony: 652

2019_01_lancuch_konkurs_11

Boże Narodzenie to czas pełen radości, miłości, wzruszeń oraz prawdziwej świątecznej magii. To czas strojenia choinki, łamania się opłatkiem, śpiewania kolęd oraz wysyłania życzeń. Jest to również okres wykonywania ozdób choinkowych. Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce przygotowała Konkurs na Najdłuższy Łańcuch Choinkowy Wykonany Techniką Łączenia Papierowych Kółek. Patronat nad konkursem objął wójt Gminy Głusk Pan Jacek Anasiewicz. Konkurs był skierowany do rodziców i dzieci, które uczęszczają do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Gminie Głusk. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie najdłuższego łańcucha choinkowego wykonanego techniką łączenia papierowych kółek. Łańcuchy dzieci wykonywały wspólnie z nauczycielami w klasie oraz z rodzicami w domach, a następnie przynosiły do swoich sal, gdzie panie zapisywały długość każdego przyniesionego łańcucha. W dniu rozstrzygnięcia konkursu połączono papierowe ogniwa w jeden wspólny klasowy łańcuch.
Sponsorem konkursu była Fundacja Janosik, która ufundowała bilety wstępu do Centrum Edukacji i Rozrywki Jankes Kids w Fajsławicach.
Przedszkolaki w szkole oraz wraz z rodzicami w swoich domach z zapałem kleiły papierowe koła. Praca nad tworzeniem łańcucha okazała się niesamowicie wspaniałą zabawą i świetnym sposobem na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i rodziny.


19.12. 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Pan Mirosław Gieracz Prezes Fundacji Janosik wraz Panią Joanną Okuń nauczycielką współorganizującą konkurs wręczyli łącznie 4 nagrody grupowe- w każdej szkole jedna grupa przedszkolna spędzi jeden dzień w Centrum Edukacji i Rozrywki Jankes Kids w Fajsławicach. Z każdej grupy zostało wyłonione również dziecko, które przyniosło do przedszkola najdłuższy łańcuch. Łącznie wręczono 16 biletów rodzinnych. Dzieci, które wygrały zaproszenia rodzinne w Jankes Kids otrzymają rodzinną pizza gratis.


06 stycznia 2019 r. podczas Gminnego Kolędowania w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii Pan Jacek Anasiewicz Wójt Gminy Głusk oraz Pani Anna Grzywaczewska Dyrektor SZEAS przy UG Głusk wręczyli dyrektorom szkół i ich przedstawicielom nagrody książkowe dla placówek za zaangażowanie w gminny konkurs.
Piękne i oryginalne łańcuchy będzie można podziwiać w szkołach podczas zabaw karnawałowych.

?>