Poznajemy ciekawe zawody

on 11 marzec 2019
Odsłony: 309

2019_03_ciekawe_zawody_1

W klasie VIII b piątkowa godzina wychowawcza miała niecodzienny przebieg. Odwiedziła nas Pani Ewa Wlaszczyk (mama naszej koleżanki), która opowiedziała nam o kilku ciekawych zawodach. Opowiedziała, bo zna je z własnej praktyki. Najpierw poznaliśmy naukę i przedmioty w Technikum Spożywczym – coś dla chemików i biologów! Po ukończeniu szkoły Pani Ewa pracowała jako inspektor jakości produktów spożywczych. Szczególnie ciężka była praca w chłodni, w temperaturze nieraz 30 stopni na minusie.

Drugim poznanym zawodem była praca konsultantki w firmie Orange. W tym zawodzie wymagana jest duża wiedza techniczna na temat produktu i usług firmy, a także wysoka kultura osobista i elokwencja (kto nie wie, co to znaczy – niech sprawdzi w słowniku). Praca jest wymagająca, bo pracuje się w systemie 3-zmianowym.

Następnie dowiedzieliśmy się, jak zakłada się własną działaność gospodarczą, jaką branżę należy wybrać, na co jest zapotrzebowanie. Obecnie Pani Ewa jest Dyrektorem Prywatnego Przedszkola, które zatrudnia 10 nauczycieli, ale na początku było to przedszkole 2-oddziałowe. Teraz przedszkole ma już nową siedzibę, bo poprzednia była zbyt mała. Pani Ewa opowiedziała nam o wymogach sanitarnych i przepisach, które musi spełniać każda taka placówka. Obejrzeliśmy także piękny album ze zdjęciami.

Z tego spotkania wynieśliśmy wiele ciekawych wiadomości.

BARDZO DZIĘKUJEMY PANI EWO !!!

A że był Dzień Kobiet i urodziny Edyty - dołączamy jeszcze kilka klasowych zdjęć.

 

Uczniowie VIII b

?>