Master of Speech Pojedynek na języki w języku angielskim

on 21 maj 2019
Odsłony: 1115

2019_05_master_of_speech_15

9 maja 2019 r. - w święto Unii Europejskiej – odbył się Szkolny konkurs oratorski w języku angielskim Master of Speech czyli Pojedynek Mówców. Uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej wystąpienia, w oparciu o plakat lub prezentację multimedialną. W swoich wystąpieniach,  prezentowali interesujące ich zagadnienia dotyczące wybranych krajów europejskich. Popularnym tematem były: atrakcje turystyczne, życie mieszkańców dużych miast, znane zabytki, tradycyjna kuchnia, popularne święta i zwyczaje. Wypowiedzi uczniów oceniane były pod względem jakości przekazu - na którą składały się swoboda i płynność mówienia oraz poprawność językowa i stylistyczna (w dwóch kategoriach wiekowych). Brane były też pod uwagę: sposób wykorzystania pomocy wizualnych oraz kultura medialna, czyli strój i  zachowanie w czasie wystąpienia. Uczniowie  przyznali, że udział w konkursie stanowił dla nich duże wyzwanie. Był testem ogólnej wiedzy o świecie, testem umiejętności językowych, sprawności komunikacyjnej oraz szeregu umiejętności związanych z publicznym wystąpieniem na żywo. Najtrudniej było opanować stres, który towarzyszy każdemu w takiej sytuacji. Jak mówi przysłowie Practice makes master - to Praktyka czyni mistrza, więc im więcej praktyki w szkole, tym łatwiej w dorosłym życiu! Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - wystąpiło 28 uczniów z klas od trzeciej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum. Dla niektórych było to przecieranie pierwszych szlaków, dla innych zdobywanie kolejnych doświadczeń, jeszcze inni mogli wreszcie pokazać pełnię swoich umiejętności językowych. Brawa dla nich wszystkich! - za praktyczną znajomość języka angielskiego na swoim poziomie zaawansowania; za odwagę, żeby stanąć przed publicznością i mówić w języku obcym: z sensem, poprawnie i na temat przez jedną, dwie, trzy minuty; wreszcie – za: ambicje, chęci i pracowitość.

Szczególne gratulacje dla zwycięzców!

W kategorii uczniów młodszych - od trzeciej do piątej klasy szkoły podstawowej:
I miejsce (równorzędnie) - Gabriela Zegzuła kl. III i Ignacy Huszaluk kl. IV a
II miejsce – Hanna Kuźnicka kl. IV b
III miejsce – Róża Szymańska – kl. V c

W kategorii uczniów starszych – od klasy szóstej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum:

I miejsce – Maciej Staniak kl. VIII a

II miejsce (równorzędnie) – Patrycja Buczak kl. VIII a, Alicja Kostrubiec kl. VIII a
oraz Iga Rejmak z kl. VIII b

III miejsce – Wiktoria Samborska kl. VI

Organizatorzy konkursu Master of Speech – nauczyciele języka angielskiego – w szczególny sposób dziękują sprzymierzeńcom tego przedsięwzięcia – fundatorom nagród, którymi są: Szkoła Językowa Early Stage oraz Stowarzyszenie Nasza Szkoła. Nagrody zostaną wręczone laureatom przez Dyrektora szkoły na najbliższym zgromadzeniu społeczności szkolnej. Dziękujemy również studentom filologii angielskiej UMCS za zainteresowanie konkursem i udział w pracy komisji oceniającej. Konkursem Master of Speech zainicjowaliśmy cykl wydarzeń pod hasłem Tydzień Europejski.

Nauczyciele języka angielskiego

 

?>