Msza polowa w Lesie Krępieckim

on 06 czerwiec 2019
Odsłony: 1099

2019_05_msza_1

Tradycyjna Msza za poległych w Lesie Krępieckim, przypadła w tym roku 26 maja - po raz pierwszy towarzyszył nam poczet sztandarowy. Tradycyjnie, społeczność szkolna zadbała o to, żeby na Mogile pojawiły się znicze i piękny wieniec z biało-czerwonych kwiatów. Jak zawsze, przygotowaliśmy oprawę liturgiczną i artystyczną mszy. Przyjęło się, że ten zaszczyt i obowiązek przypadają w udziale najstarszym uczniom w szkole, ale nie dalibyśmy rady bez klasy VII – za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Przygotowaliśmy na tą szczególną okazję piosenki wojenne i obozowe wiersze, ale śpiewanie i recytowanie w lesie nie należą do łatwych zadań. Dlatego apelujemy, jeśli możecie, włączajcie się w tą uroczystość w przyszłości. Tak się tworzy historię.

?>