Pamiętamy o leśnej Mogile

on 06 czerwiec 2019
Odsłony: 1032

2019_05_sprzatanie_1

22 maja 2019 r. udaliśmy się pieszo do Kazimierzówki, uzbrojeni w worki na śmieci i rękawice ochronne. Naszym celem był Las Krępiecki i znajdująca się tam zbiorowa Mogiła więźniów Majdanka, pomordowanych w tej okolicy. Stało się tradycją naszej szkoły, że opiekujemy się Pomnikiem, a najstarsi uczniowie wykonują prace porządkowe na Mogile iw przyległym lesie. Teraz my jesteśmy najstarsi. Sprzęt ogrodniczy pożyczyliśmy od Dominiki, która mieszka przy lesie i - na szczęście - nie trzeba było go nieść. Podwójne szczęście mieliśmy w tym, że udało nam się nie zmoknąć – wcześniej i później padał ulewny deszcz. Do Mogiły przedzieraliśmy się po błocie, ale nikt specjalnie nie narzekał -  po tylu latach, chyba wszyscy przyjęliśmy za fakt, że troska Mogiłę, to nasz obowiązek i zarazem – honor. Po przybyciu na miejsce, uczciliśmy pamięć poległych minutą ciszy, a potem wzięliśmy się do pracy. Było co robić, zebraliśmy sześć wielkich worków śmieci, wyrwaliśmy chwasty i zgrabiliśmy trawę. Zanim rozeszliśmy się do domów, były jeszcze pamiątkowe zdjęcia – nauczyciele są nieznośni z tymi zdjęciami. Zapomnieliśmy dodać, że byli z nami pani Ula i Pan Dawid.

                                                                              

                                                       Uczniowie klas III A i III B – ostatni rocznik Gimnazjum

?>