Tydzień Europejski

on 06 czerwiec 2019
Odsłony: 1088

2019_05_tydzien_eu_10

9 maja 2019 r. rozpoczęliśmy cykl wydarzeń pod umownym tytułem Tydzień Europejski - tydzień wydłużył się do dwóch, ale to już nie brzmi jak tytuł. Rozpoczęliśmy od „stworzenia nowego gatunku drzewa”, które nazwaliśmy Europlant – nazwa chyba się przyjęła. Wspólnymi siłami wielu rąk wyprodukowaliśmy kilkadziesiąt miniaturowych flag europejskich, którymi ozdobiliśmy jedno z drzew w szkolnym krajobrazie. Wygląda super, co możecie podziwiać na zdjęciach z konkursu Master of Speech, czyli pojedynek na języki w języku angielskim. Tu, uczestnicy dzielili się swoją wiedzą o krajach europejskich, walcząc o tytuł najlepszego mówcy, którym okazał się Maciej Staniak z klasy VIII A. Były też zadania specjalne w języku niemieckim – łamańce językowe. Na lekcjach plastyki uczniowie poznawali symbolikę barw obecnych na flagach państw unijnych. Robili gry planszowe, oczywiście o tematyce europejskiej. Grając w wykonane własnoręcznie planszówki, wzbogacali swoją wiedzę o Europie i uczyli się rozpoznawać flagi różnych państw. Wychowawcy klas przeprowadzili cykl lekcji wychowawczych pod wspólnym tytułem  Nasza Europa, korzystając z materiałów udostępnionych przez Biuro Informacji Europejskiej Europe Direct. Na koniec odbył się internetowy Quiz Wiedzy o Państwach Europejskich.

 

?>