IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

on 09 październik 2019
Odsłony: 859

2019_10_dzien_tabliczki_mnozenia_8

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Hasłem przewodnim tego dnia było: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Przygotowania do tego dnia zaczęły się już dwa tygodnie wcześniej. W organizację włączyła się klasa VIA pod czujnym okiem p. Agnieszki Szydłowskiej i p. Magdaleny Pętali - koordynatorkami akcji. Uczniowie m.in. sporządzali plakaty, którymi ozdobili szkolne korytarze. Plakaty opisywały różne działania mnożenia lub dzielenia liczb z pustymi miejscami, w które uczniowie mogli wpisywać brakujące liczby.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia, właśnie dzięki plakatom i fiszkom zamieszczonym na terenie szkoły. W dniu święta podczas każdej z przerw, uczniowie w postaci dwuosobowych patroli egzaminacyjnych wychodzili na szkolne korytarze i egzaminowali uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Na szkolnych korytarzach pojawiły się stacje z grami matematycznymi, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W tym dniu zostało przeegzaminowanych ponad 100 uczniów i większość z nich została ekspertami tabliczki mnożenia i otrzymała legitymację. Legitymację otrzymali również egzaminowani nauczyciele. Była to nasza pierwsza przygoda z tabliczką , ale z pewnością nie ostatnia. Za rok również włączymy się do zabawy zachęcając do akcji okolicznych mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do propagowania tego święta, cieszymy się z tylu rozdanych tytułów eksperta tabliczki mnożenia, wykonanych pięknych plakatów i liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku.

?>