Wycieczka do Warszawy klas VI

on 09 październik 2019
Odsłony: 921

2019_10_kl6_warszawa_9

W dniu 04 października 2019 roku uczniowie klasy VI „a” i VI „c” naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.

Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza po mieście. Zaczęliśmy ją od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zamek Królewski – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów – obecnie muzeum, ośrodek edukacji, kultury i sztuki, miejsce ważnych uroczystości państwowych. Jako rekonstrukcja Zamek został wpisany wraz z kompleksem Starego Miasta na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na Zamku obejrzeliśmy film „Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie".

Na pyszny obiad udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, który jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Po obfitym posiłku i z nowymi siłami uczniowie rozpoczęli zwiedzanie około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach lub pojedynczo uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.

Po zwiedzaniu wyruszyliśmy w podróż powrotną. Dzięki tej wspaniałej wycieczce uczniowie mieli okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

?>