Wąwóz Homole Niedzica Czorsztyn

on 03 czerwiec 2015
Odsłony: 3273

W dniach 27 – 29 maja odbyła się wycieczka klas IV– V w Pieniny. Pierwszy dzień był deszczowy, ale i tak zwiedziliśmy malowniczy Wąwóz Homole. Przeszliśmy osiem mostków nad potokiem Kamionka i dotarliśmy na Polanę Ksiąg. Po południu odwiedziliśmy Pijalnię Wód Mineralnych w Szczawnicy, gdzie spróbowaliśmy wody ze źródła Jana – niezbyt smaczna.
W schronisku „Na Wymyślu” rozlokowaliśmy się w pokojach – bardzo ładnie urządzone. Był czas na wesołe spotkania i zabawy w świetlicy.
Następnego dnia byliśmy już od rana pod zamkiem w Niedzicy. Obejrzeliśmy zaporę wodną na Jeziorze Czorsztyńskim, po którym także płynęliśmy statkiem „Dunajec”. Zawędrowaliśmy do bacówki, gdzie zobaczyliśmy, jak wyrabia się prawdziwe owcze serki – oscypki.
W średniowiecznym zamku na Niedzicy zwiedziliśmy komnaty i lochy. Była także tajemnicza studnia Brunhildy, która straszy do dziś w tym zamku i straszna sala tortur.
Nie zabrakło straganów z pamiątkami, a tam każdy znalazł coś dla siebie.


?>