Bezpiecznie w drodze do szkoły

on 11 wrzesień 2015
Odsłony: 2410

W dniu 9 września klasa 2b pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Tyniec wybrała się na wiadukt znajdujący się nad niedawno powstałą drogą ekspresową niedaleko szkoły. Po drodze uczniowie poznawali w praktyce zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, na skrzyżowaniu, podczas przechodzenia przez jezdnię oraz rozpoznawali znaki drogowe.

Ale zanim uczniowie wyruszyli na edukacyjny spacer zostali zapoznani podczas lekcji z  zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, pani Agnieszka zwróciła uwagę na potrzebę zapinania pasów bezpieczeństwa i wysiadania z samochodu w bezpieczny sposób. Przypomniała numery alarmowe, zwróciła uwagę na nieprawidłowe zachowania, których trzeba unikać i przypomniała najważniejsze znaki drogowe. Zadawała dzieciom wiele pytań i pomogła im na nie odpowiedzieć. Następnie opowiedziała o pracy policjanta . Wszyscy  z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

W dniu 9 września klasa 2b pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Tyniec wybrała się na wiadukt znajdujący się nad niedawno powstałą drogą ekspresową niedaleko szkoły. Po drodze uczniowie poznawali w praktyce zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, na skrzyżowaniu, podczas przechodzenia przez jezdnię oraz rozpoznawali znaki drogowe.

Ale zanim uczniowie wyruszyli na edukacyjny spacer zostali zapoznani podczas lekcji z  zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, pani Agnieszka zwróciła uwagę na potrzebę zapinania pasów bezpieczeństwa i wysiadania z samochodu w bezpieczny sposób. Przypomniała numery alarmowe, zwróciła uwagę na nieprawidłowe zachowania, których trzeba unikać i przypomniała najważniejsze znaki drogowe. Zadawała dzieciom wiele pytań i pomogła im na nie odpowiedzieć. Następnie opowiedziała o pracy policjanta . Wszyscy  z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

?>