Digital Youth Forum

on 15 maj 2016
Odsłony: 2567

Dnia 12 maja uczniowie Marcin Krzyszycha oraz Michał Ryś pod opieką p. Łukasza Runa zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konferencji IT "Digital Youth Forum" poświęconej bezpieczeństwie w sieci, nowym rozwiązaniom IT, youtube'owi, a także tworzeniu gier komputerowych. 

W czasie trwania konferencji uczniowie mieli możliwość poznania wielu aktorów, sławnych youtube'erow i blogerów, a także innych uczniów, którzy ciężką pracą i wytrwałością osiągnęli wielkie sukcesy takie jak założenie własnego biznesu, wydanie własnej gry komputerowej czy założenie fundacji. Na początku naszą uwagę przykuły wystąpienia dotyczące bezpieczeństwa danych w sieci, hate'u, seksting'u i cyberbullying'u. Następnie zostały zaprezentowane nowe technologie, takie jak skan i druk 3D. Dodatkowo była możliwość przetestowania owych technologii z czego nasi uczniowie skorzystali z przyjemnością. Na koniec były prezentacje wykonane przez uczniów gimnazjum oraz liceum przedstawiające ich wielkie sukcesy i pokazujące, że "Można!" bez względu na wiek.

Tematyczny plan konfencji:

- Yuri Drabent - Ty i twój niesamowity kciuk

- Paulina Mikuła - Youtube, jakie to proste!

- Oliwia Trybus - Piszę, więc jestem

- Dawid Słoninka - Cyberbullying, klątwa nowoczesności. Perspektywa własna

- Cezary Ciszewski - Imperium pixelozy, świat w komie

- Wojciech Wieman - Jak wystartować na YouTube?

- Łukasz Wojtasik - Seksting, słać czy nie?

- Michalina Ferencz i Kamila Gołdyka - #MamyGłos, start-up, który zmienia świat

- Anna Alboth - Jak Facebookiem zrobić dobrze?

- Amelia Gruszczyńska - Jak zamieniłam słabość w siłę?

- Patryk Grzeszczuk - Giereczki mają znaczenie

- Rafał Jarząbek - Bezkarność w sieci?

- Karol Karczewski - Szkoła vs biznes, czyli jak dokonać właściwego wyboru

- Paula Kochańska - Kobieta programistka, obalamy mit świnki morskiej

- Kamil Kawczyński - Nowe pasje w cyfrowym świecie: wstęp do fotografii mobilnej

- Retroza - Od zera do gamemakera

 

Uczniowie zapytani po powrocie czy podobała im się konferencja odpowiedzieli:

- Marcin Krzyszycha - Tak :)))

- Michał Ryś - Podobała mi się konferencja ponieważ mogłem poznać wiele ciekawych ludzi, nauczyłem się, że Internet nie służy tylko do relaksu ale też do pomocy innym. Fajnie było popracować w grafice 3D przy pomocy skanerów i drukarki 3D.

?>