Zmagania recytatorów

on 29 maj 2016
Odsłony: 2715

Zakończyły się powiatowe i wojewódzkie konkursy recytatorskie. Braliśmy w nich udział i to z bardzo dobrą ekipą.

W Wojewódzkim Konkursie Poezji K. K. Baczyńskiego pierwsze kroki stawiali uczniowie klasy I Gimnazjum – Martyna Chmiel, Małgorzata Chyrża, Klaudia Kucharska, Kinga Skoczylas, Maćko Wnuk. Wszyscy pokonali tremę i bardzo dobrze się zaprezentowali. Wiersze Baczyńskiego do najłatwiejszych nie należą, cieszy więc zaangażowanie pierwszoklasistów. Wyróżnienie otrzymała Kinga Skoczylas.

W XVI Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim naszą szkołę reprezentowały Emilia Kobielska i Julia Szumska. W przeglądzie prezentowane były interpretacje utworów Zbigniewa Herberta – recytatorskie i wokalne oraz plastyczne i fotograficzne wizje inspirowane jego poezją.

W Powiatowym konkursie recytatorsko-artystycznym inspirowanym poezją Wiliama Szekspira „Inspiracje’2016” recytatorzy prezentowali wybrane sonety Szekspira. Ponadto Julia Chrząstowska świetnie wykonała monolog Ofelii z tragedii „Hamlet” a Kinga Skoczylas monolog Wiedźmy z tragedii „Makbet” – zajęła II miejsce.

Naszym utalentowanym koleżankom i koledze – serdecznie gratulujemy! Do wszystkich konkursów uczniów przygotowała pani Joanna Felke, która bardzo lubi poezję. 

?>