Mistrzowie Ortografii 2016

on 31 maj 2016
Odsłony: 2844

 

W dniu 20 maja b.r. w Prawiednikach odbył się Gminny Etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych kl 1 – 3 i kl IV – VI. Po pierwszym etapie szkolnym wyłoniono po trzech finalistów. Byli to z klasy trzeciej: Julia Dąbek, Gabriela Kruk i Natalia Ścirka oraz klasy piątej i szóstej: Paulina Sus, Hania Mucha, Karolina Jankowska. Nasi najwybitniejsi uczniowie zmierzyli się z najlepszymi uczniami ze szkół z Mętowa, Prawiednik i z Wilczopola. Tekst dyktanda układała pani profesor z UMCS-u. Wszyscy uczniowie i panie z jury jednogłośnie stwierdziły, że było bardzo trudne. Jednak uczniowie doskonale sobie poradzili i nawet w klasach młodszych musiało dojść do dogrywki, z której dopiero wyłoniono laureata. Została nim Julia Dąbek z klasy trzeciej zajmując I miejsce i zdobywając tytuł laureata tegorocznego IV Wiosennego Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego – Mistrz Ortografii Junior 2016. Z klas starszych wyróżnienie otrzymała Paulina Sus z klasy V „a”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu klasę trzecią przygotowywała pani Renata Jakóbczak. Koordynatorem była pani Magdalena Pętala.

Magdalena Pętala i Renata Jakóbczak

 

?>