Loading color scheme

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

logo

Szanowni Państwo.

W związku z wprowadzeniem procedur COVID – 19, Dyrekcja Szkoły Podstawowej  informuje:

1. Rodzice, którzy nie przestrzegają procedur – mierzenia temperatury oraz noszenia maseczek na terenie szkoły - przez dzieci i osoby dorosłe przyprowadzające i odbierające dzieci ze szkoły, ponoszą pełną odpowiedzialność za narażenie innych członków społeczności szkolnej.

2. W takich przypadkach szkoła, jako placówka nie może:

  • - wezwać organów porządkowych (Policja, SanEpid);
  • - nie ma prawa szkalować dzieci;
  • - nie może w żaden sposób zmuszać do przestrzegania procedur, pomimo iż są one bezwzględnie obowiązujące.

3. Informujemy, że rodzice, którzy nie przestrzegają procedur, obowiązani są złożyć u wychowawcy klasy pisemne oświadczenie, iż są świadomi zagrożenie, które powodują.

4. W przypadku wystąpienia choroby u tej osoby, jej rodziny, jej dziecka, inni rodzice mają prawo do domagania się na drodze sądowej finansowego odszkodowania od sprawcy, jeśli w wyniku choroby wymuszona będzie kwarantanna innych osób dorosłych i uczniów naszej szkoły.

5 Mają również prawo zgłosić do organów porządkowych wniosek o ukaranie tej osoby grzywną.

Dyrekcja Szkoły apeluje o rozsadek i podporządkowanie się procedurom.