Loading color scheme

Biblioteka

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury".
„Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.''

CZAS PRACY:
Poniedziałek:  800 – 1200
Wtorek:           800 – 1500
Środa:             800 – 1400
Czwartek:        800– 1400
Piątek:             1130 – 1500

LOKAL:
W skład Biblioteki wchodzą :
• wypożyczalnia książek;
• czytelnia;
• pracownia multimedialna.

Nasza biblioteka składa się z:

• WYPOŻYCZALNI,
    Z KTÓREJ MOŻESZ WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU.

W naszej wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, tzn. możesz wchodzić między regały biblioteczne i swobodnie wybierać książki.

Oprócz lektur i książek przydatnych w nauce szkolnej, posiadamy również zbiorki wierszy, bajki i baśnie dla najmłodszych oraz nowości beletrystyczne dla starszych uczniów.

• CZYTELNI,
    Z KTÓREJ ZBIORÓW KORZYSTAMY NA MIEJSCU.

Zbiory czytelni to:

A) Księgozbiór podręczny. Znajdziesz tutaj:

- encyklopedie, słowniki, informatory, atlasy, najważniejsze podstawowe dzieła ze wszystkich dziedzin, albumy, materiały metodyczne, poradniki.

B) Czasopisma. Biblioteka posiada: czasopisma dla nauczycieli, stare czasopisma dla dzieci i młodzieżowy.

W czytelni znajdują się ICIM - stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przeznaczone dla uczniów do celów edukacyjnych.

Jeżeli potrzebujesz konkretnego tytułu lub materiałów na określony temat, korzystaj
z pomocy bibliotekarza.

CZYTELNICY:
Uczniowie , nauczyciele i pracownicy szkoły, absolwenci, rodzice.

Biblioteka jest ważnym centrum informacji szkoły. Staramy się aby była przyjazna dla uczniów, nauczycieli, studentów-absolwentów naszej szkoły i wszystkich osób, które chcą ze zbiorów korzystać na miejscu, w czytelni i w domu.. Zbiory biblioteczne gromadzone są zgodnie z potrzebami uczniów i nauczycieli.
Biblioteka liczy około 6180 pozycji książkowych. Ponadto gromadzone są: słowniki, encyklopedie, leksykony, atlasy i różne albumy z wielu dziedzin.

UWAGA - NOWOŚCI