Dzień Bezpiecznego Internetu w Oddziałach Przedszkolnych

--2019_03_dzien_bezpiecznego_internetu_przedszkole_1

 

Na początku marca w oddziałach przedszkolnych naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpiecznego Internetu. Temat ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety, laptopy...
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2014 r. i zrzesza już ponad 100 krajów. Inicjatywa ta, ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu “Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Faclity- CEF).
Nasze przedszkole po zgłoszeniu do Polskiego Centrum Programu “Safer Internet”, otrzymało materiały do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci.
W ramach zajęć, dzieci z grup: 0 „a”, 0 „b”, 0 „c” dowiedziały się, jak należy bezpiecznie korzystać z Internetu, jakich zasad należy przestrzegać i czego wystrzegać się podczas korzystania z komputera. Dzieci wykazały się wiedzą, ale również dowiedziały się wielu nowych i przydatnych faktów dotyczących omawianego tematu.
Wspólnie obejrzeliśmy bajki: “Bez kożuszka” i “Tajemniczy przyjaciel”. Dyskusja po każdej bajce była burzliwa. Polecamy bajki do obejrzenia również w domu.
Stworzyliśmy sieć internetową z kłębka wełny oraz wykonaliśmy własne “bezpieczne laptopy”.
Omówiliśmy też regulamin korzystania z Internetu, na którym umieszczono wskazówki i informacje dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i dorosłych.
Prace dzieci wykonane tego dnia w salach przedszkolnych, można podziwiać na tablicy obok sali 0 „c”.

 

?>